Tak už je nás zase o pár desítek víc. Koho? Poradců s titulem EFA. Co to znamená? Že pokud budete potřebovat, s financemi vám pomohou lidé, kteří mají mezinárodně uznávaný certifikát a své práci rozumí. Nevěříte? Tak nás otestujte. Kolik v ČR EFÁků je? Kolem 250.
Ale teď zpátky ke konferenci, kam jsem měl jako člen „EFA komunity“ (ten název jsem si teď vymyslel) možnost přijít.
EFPA konference se konala již pošesté, ale tentokrát v „novém provedení“, čemuž odpovídal i její název: VI. Mezinárodní konference EFPA Česká republika 2.1. Mělo jít o vylepšenou a zajímavější verzi předešlých ročníků. A opravdu, program byl našlapaný a akce měla i sociální rozměr, neboť část peněz ze vstupenky šla na Projekt Šance.
Na akci bylo pozváno 6 zahraničních kolegů, kteří s námi mluvili o svých zkušenostech a práci s klienty. Výzvou pro mě byla moje angličtina, kterou můj bývalý učitel nazýval „Tarzan English“, ale nakonec jsem prospěl a pochopil, že přístup zahraničních poradců se příliš neliší od našeho.
Zajímavou informací pro mě bylo, že EFPA získala akreditaci pro certifikát EFP (European Financial Planner), což je dosud nejvyšší možné dosažené vzdělání v oboru. Takže už ve mně hlodá červ. Finanční plánování je totiž zase o level výše, je to rozšíření a prohloubení znalostí, a to mě baví.
Myslím, že už jsem zmiňoval, jak velký kafař jsem, za což mě moje manželka s láskou peskuje, ale ani tady jsem si nemohl pomoct. Bylo opravdu dobré. A také lívance!
Z celého programu mě asi nejvíce zaujala prezentace Vladimíra Pikory na téma: Čtvrtá průmyslová revoluce a budoucnost finančního sektoru. Hodně se věnoval robotizaci, umělé inteligenci. Upozorňoval na to, jak rychle se všechno posouvá dopředu. Kdyby např. před 30 lety někdo řekl, že pracuje jako správce sítě, lidé by si představili nějakého rybáře.
Následovaly workshopy, panelová diskuze a oficiální zakončení.
A co zmiňovaná tombola? Tam jsem uspěl a vyhrál rum! Ale o tom zas jindy.